Galvanická žehlička

Galvanická žehlička je přístroj určený pro ošetření pleti. Spolu s omlazujícími pleťovými krémy a gely odstraňují odumřelé buněčné pozůstatky a dodávají pleti prospěšné živiny. Tím je podpořen růst nových buněk a pleť tak vypadá mnohem mladší. 

VÝSLEDKY OŠETŘENÍ GALVANIC SPA

·         omlazení pleti

·         redukce vrásek

·         vyčištění od nečistot a toxických látek

·         sjednocení odstínu pleti

·         odstranění váčků a tmavých kruhů pod očima

·         zeštíhlení obličeje a krku

·         redukce podbradku

·         podpora štěpení buněk

·         otevření a vyčištění pórů

·         lifting

·         lymfatická masáž

·         odstranění mrtvých buněk

Metoda galvanického žehlení pleti má výrazný omlazující efekt na pokožku obličeje, který si můžete dopřát buď jednorázově na společenskou akci, nebo dlouhodobě při opakovaných ošetřeních.

Galvanická žehlička je jedním ze způsobů, jak můžete svou stárnoucí pleť udržet ve formě, aniž byste museli nutně podstupovat chirurgické zákroky. Efekt je viditelný už po první aplikaci a pleť je po vyžehlení méně unavená a výrazně jemnějšího a zdravějšího vzhledu.

Výhodou tohoto druhu pleťového čištění je také to, že na rozdíl od jiných čistících metod není po absolvování obličej červený ani nijak citlivý, proto je možno se nalíčit ihned po aplikaci a není třeba se bát, že by tak byl obličej zvláště zatěžován. Ženy si velmi chválí krásně hebkou pleť po zákroku. Účinek je nejvíce patrný následující den. Proto je toto ošetření rovněž vhodné, pokud nás čeká významná společenská událost. Pleť získá zdravější a zářivější vzhled, ošetření otevře oči a provede lifting pleti.

Kontraindikace – kdy neošetřovat galvanickou žehličkou:

hnisavá onemocnění nebo jiné zánětlivé projevy na obličeji

bolestivé záněty obličejových nervů

porucha štítné žlázy

kovové implantáty v ošetřované oblasti, rovnátka

kardiostimulátor

epilepsie

 

Galvanická žehlička zpravidla pracuje ve třech módech:

1.) Ultrazvukový mód

Ultrazvuková technologie pracuje většinou na frekvenci 1MHz (což jsou kmity s malou vlnovou délkou). Díky své malé vlnové délce mohou ultrazvukové vlny být svazkovány mnohem rychleji a lépe a z tohoto důvodu mohou být těmito vlnami propouštěny i nejjemnější struktury. Ultrazvuková technologie tedy umožňuje průnik až do hloubky 5-6 cm kůže. V této hloubce je pomocí ultrazvukových vln prováděna masáž. Podporuje se tak spalování tuku a zlepšení krevního oběhu. Ultrazvuk je v medicíně také používán při léčbě zánětů, kdy pomocí krevního oběhu je aktivována léčená tkáň, a urychluje hojení a zabraňuje vzniku nových zánětů.

2.) Mód Negativních (záporných) iontů

Při vysílání negativních iontů dochází k vytvoření lokálního elektrického pole mezi povrchem pokožky a koriem (škárou - prokrvená a inervovaná vazivová vrstva kůže pod pokožkou). Protože nečistoty v pokožce jsou kladně nabity a povrch pokožky je díky galvanické žehličce nabit záporně, nečistoty jsou z pokožky vytahovány na povrch (protikladné náboje se přitahují). Tím tedy dochází k vyčištění spodních vrstev pokožky. 
 

3.) Mód Pozitivních (kladných) iontů

Při vysílání pozitivních iontů dochází opět k vytvoření lokálního elektrického pole mezi povrchem pokožkykoriem. Pozitivní ionty způsobují průnik přes vrstvy pokožky a vstup do koria. Pokud tedy před použitím pozitivních iontů natřeme pleť ošetřujícím krémem, tyto pozitivní ionty zavedou složky krému k buňkám ve spodních vrstvách pokožky. Buňky poté plně absorbují výživné složky. Jde tedy o vysoce efektivní péči o pleť.