kosmetické přešlapy

·      OČI A ŘASY MOHU ODLÍČIT STEJNÝM PŘÍPRAVKEM JAKO ZBYTEK OBLIČEJE -    NE

Nejen výživu, ale i odlíčení těchto partií je nutné svěřit speciálním přípravkům. Na řasenku musíme použít speciální odličovač, který je k řasám jemný a šetrný. Pokud byste použila pleťové mléko nebo vodu, řasy si polámete a také ničíte pleť v okolí očí.

·      ALESPOŇ JEDNOU DO ROKA BYCHOM MĚLY ZMĚNIT ZNAČKU KOSMETIKY -    NE

Pokud Vám zvolená kosmetika zcela vyhovuje, není nutné jí obměňovat. Naše pleť se nikdy nestane odolná vůči vyživujícím složkám.

·      KRÉMY ČI GELY NA CELULITIDU S NÍ ZATOČÍ -    NE

Abyste se pomerančové kůže zbavila, nestačí se jen pravidelně mazat nejrůznějšími krémy na celulitidu. Kýžené výsledky vám přinese hlavně změna jídelníčku a pravidelný pohyb. Krémy zmizení celulitidy pouze napomohou. Výrobky proti celulitidě fungují převážně tak, že snižují množství vody, díky čemuž je celulitida méně vidět.

·      KE SKVĚLÉMU VZHLEDU PLETI MI STAČÍ PUDR -    NE

Pudr patří vždy na make-up či tónovací krém, nikdy ne na obličej bez jakéhokoli podkladu. Pudr bychom neměly nanášet přímo na pokožku, protože má schopnost vázat na sebe vodu. A to by pleť vysušovalo. Nanášejte ho vždy na podklad, tedy na make-up nebo na podkladový krycí krém. Toto však neplatí pro minerální pudrový make-up Mary Kay, který se může díky svému složení nanést přímo na pleť ošetřenou pleťovým krémem.

·      KOUŘENÍ ČI ALKOHOL NA PLEŤ NEMÁ NEGATIVNÝ ÚČINKY -    NE

Kouření pleti škodí víc, než si většina lidí myslí. Trpí pleť, nehty a vlasy u aktivních, ale i pasivních kuřáků. Cigaretový kouř zvyšuje tvorbu enzymu, který má na svědomí rozklad kolagenu. Pleť tak ztrácí strukturu a rychleji se v ní tvoří vrásky. Kouření také omezuje prokrvení pokožky, čímž jí upírá kyslík a pleť tak začíná být bledá, matná a povadlá. Cigarety navíc brání vstřebávání vitamínu C, antioxidantu.

·      NA ODLÍČENÍ STAČÍ VODA -    NE

Mýdla mají tendenci pleť vysušovat, a proto je potřeba pleť odličovat čistícím krémem či gelem dle typu pleti a následně pak můžeme dočistit  tonikem a poté je pleť připravena pro nanesení krému. 

·      JE NUTNÉ DODRŽOVAT KROKY ČIŠTĚNÍ + TONIZACE + HYDRATACE-VÝŽIVA -   ANO

Výživné čistící mléko, krém, pěna, gel+peeling dokonale rozpouští líčidla a uvolňuje nečistoty z hloubky pórů. Zároveň změkčuje zrohovatělou vrstvu kůže a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Tonikum pleť dočistí, zklidní, zjemní a připraví pokožku na přijmutí aktivních látek do hlubších vrstev pokožky, které následují v krému. Výživa pokožky je nevyhnutelná k udržení mladistvého a zdravého vzhledu. Obnovuje přirozené funkce pokožky, zamezuje vzniku vrásek, zabraňuje vysušení. Pokožka je pak velmi jemná, svěží a zářivá.

·      MOHU MÍT MLÉKO, GEL OD JINÉ FIRMY NEŽ TONIKUM ČI KRÉM -    NE

Odborníci nedoporučují kombinovat produkty jiných značek. Každá značka vyvíjí svoji kosmetiku v řadách, které obsahují jim typické látky. Jde o tzv. know-how. Je také možné, že by pleť mohla zareagovat negativně. "Dvě různé značky na sebe nemusí dobře reagovat a můžete si klidně způsobit podráždění nebo jiný problém na pleti - přípravky se srazí".

·      NA BĚŽNÉ NOŠENÍ NEMUSÍM MÍT KRÉM S UV FILTREM -    NE

Ať je léto nebo zima a Vás čeká běžný den, nikoli relax na sluníčku u vody nebo lyžovačka, vězte, že Váš denní krém by měl obsahovat UV filtr. I když slunce nesvítí, nebo vás čekají "jen" pracovní pochůzky, paprsky obsahující UV záření vás mohou zasáhnout kdykoli a kdekoli. Procházejí totiž i skrz mraky.